Kuşadası: Sevgi Plajı

Kuşadası Sevgi Plajı, Kuşadası Davutlar’da bulunmaktadır. Bir diğer adıda (Love Beach) olarak bilinmektedir. Merkez ile arası yaklaşık 18 Km Mesafededir. Plaj uzunluğu yaklaşık 550 metredir ve 3000m2 ağaçlı piknik ve kamp alanı da bulunur.  Plaj içinde büfe, wc, duş ve giyinme odaları da mevcuttur. Plaj ücretsiz olmakla beraber, sadece sahilde bulunan şenzlong, şemsiyeler ve otopark kullanımı ücretlidir. Aynı zamanda Kuşadası Sevgi Plajı bölgedeki en popüler piknik ve kamp alanlarından biridir. Çok sayıda okaliptus ağaçları bulunur ve aralarında piknik ve kamp yapabileceğiniz oturma yerleri mevcuttur. Sahil kesiminde ise hem yürüyüş yolu, hemde bisikletler için ayrı yol bulunur.

Kuşadası Sevgi Plajı Denizi
Sevgi Plajının denizi oldukça berrak ve temiz plajlardan biridir. Son zamanlarda  yapılan ölçümlerde sevgi plajı mavi bayrak almıştır. Kumu temiz ve incedir ve deniz yavaş yavaş derinleşmeye başlar ilk 50 metrede derinlik yaklaşık 150-160 cm arasında değişmektedir. Sahilin karşı tarafında ise Samos adası bulunur.

Mangal Yakmak, Çadır Kurmak Serbest mi ?
Kuşadası Sevgi Plajında en çok sorulan sorulardan biride, çadır kurmak ve mangal yakmak serbest mi oluyor, bu plajın en iyi özelliklerinden biri de mangal ve çadır kurmak tamamen serbesttir. Küçük ihtiyaçlarınız için de yakınlarda kafe, ve market tarzı yerlerde bulunmaktadır. Özellikle günü birlikçi tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Çocuklu ailelerin de oldukça sık gittiği yerler arasındadır. Dilek Yarımadası Milli Parkına yakın olması sayesinde oksijen ve hava temizliği açısından oldukça temiz bir havaya sahiptir. 

Kuşadası Merkezde oldukça popüler olan bir diğer Plaj ise Kadınlar Denizi Plajı‘dır,

Kuşadası Sevgi Plajı Nerede ve  Nasıl Gidilir ?
Kuşadası Sevgi Plajı, Kuşadası Merkezinin yaklaşık 18 km güneyinde bulunur.
Toplu Taşıma araçları ile gitmek isterseniz Davutlar Kuşadası minibüsü tam olarak plajın önünden geçiyor ve Kuşadası merkezden ortalama 30-40dk içinde plaja gelebilirsiniz.
Harita Koordinatları ise tam olarak şu şekildedir.

Sevgi Plajı
Davutlar, 09400 Kuşadası/Aydın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir